Вогнезахист залізобетонних конструкцій
Конструкції з бетону та залізобетону самі собою мають певну вогнестійкість, яка залежить від марки бетону і його армування, розмірів конструкції, виду заповнювача, навантажень, схеми опор і вологості бетону в умовах експлуатації будівлі.
Вогнезахист залізобетонних конструкцій здійснюється:
Інтумісцентними фарбами
Фарби  дозволяють наносити тонкошарове вогнезахисне покриття. Під час пожежі вона спучується, утворюючи «шубу» — шар негорючої піни, що володіє низькою теплопровідністю. Він захищає як від прямого контакту з полум’ям, так і від нагрівання конструкції.
За статистикою, 70 % бетонних конструкцій захищаються від вогню спучиваючимися ЛФМ, інша частка припадає на конструктивний вогнезахист.
Штукатурний матеріал
Штукатурка є способом конструктивного вогнезахисту залізобетонних конструкцій, представляючи собою негорючу теплоізоляційну систему (EI 180). Штукатурне покриття не боїться складних погодних умов, відмінно захищає залізобетон від вогню, ударної хвилі і температури. При пожежі така штукатурка не виділяє токсичних речовин, що особливо важливо при евакуації людей.
Композиційні матеріали
Цей тип покриттів являє собою вогнезахисну композиційну плиту, скріплену клейовим складом. Вона слугує як елементом конструктивного вогнезахисту залізобетону, так і теплоізоляції конструкції. У складі може бути мінеральна (кам’яна) або базальтова вата, силікат, вермикуліт, магнезит і тп.