Вогнезахист повітроводів та систем димовидалення
Вогнезахист повітроводів і вентиляційних коробів несе не менш важливу роль в ефективній евакуації людей. Протидимні системи видаляють продукти горіння і подають в задимлені ділянки будівлі чисте повітря. При цьому конструкції повітроводів проходять на великій протяжності, від системи повітрозабору до точки подачі повітря, або димовиводу від місця забору диму до місця викиду продуктів горіння.
Спосіб нанесення і тип вогнезахисного матеріалу обирається індивідуально, виходячи з потреб замовника. Так, наприклад, для вогнезахисту систем вентиляційних коробів у багаторівневих паркінгах (як підземних, так і наземних), більш доцільно буде застосовувати обгортковий вогнезахисний матеріал, оскільки він володіє деякими перевагами у порівнянні з вогнезахисною фарбою: він більш стійкий до атмосферних впливів, перепадів температур, високої вологості, не розтріскується як фарба і більш легкий як по вазі, так і в застосуванні (нанесенні на поверхню).
Вогнезахисні фарби для систем вентиляції доцільніше застосовувати в місцях з стійкою позитивною температурою, невеликими перепадами рівня вологості, відсутності вібрації та інших зовнішніх впливів на вогнезахисний матеріал. У будь-якому випадку тип матеріалу вибирається індивідуально, також можливо поєднувати різні вогнезахисні матеріали для більш ефективного та менш витратного за ціною способу.
Забезпечення швидкої, безпечної і комфортної евакуації — головне завдання будь-якого вогнезахисного покриття, не залежно чи фарби чи інших матеріалів.