Пожежна безпека – найголовніше завдання будь-якого підприємства, організації, нехтування яким може призвести до катастрофічних втрат,  адже легше попередити появу пожежі, ніж боротися з її наслідками. Вирішення цього питання не варто відкладати «на потім», інакше може бути вже пізно. Системи забезпечення пожежної безпеки повинні розраховуватися з самих перших днів проектування об’єкта, передачі його в експлуатацію, в’їзду в будівлю організації і початку її функціонування. Якісна і надійна пожежна безпека об’єкту може бути забезпечена тільки першокласними спеціалістами, які мають чималий досвід і навички в даній сфері.
Пожежна безпека являє собою такий стан об’єкта, при якому усувається можливість виникнення пожежі, а у випадку загоряння застосовуються необхідні заходи по ліквідації небезпечних для споруд, майна, а також життя і здоров’я людей факторів. Пожежна безпека – це не тільки проведення профілактики виникнення пожежі, але й активний протипожежний захист, що забезпечує оперативну боротьбу з вогнем.
Пожежна безпека об’єкту буде ефективнішою, якщо здійснити ряд дій. Перш за все, необхідно знайти серед документів припис органів Держпожнагляду, який був складений при перевірці, щодо відповідності будівлі нормативним актам з пожежної безпеки, співробітниками даної організації. Вивчивши цей документ, можна встановити основні заходи з забезпечення пожежної безпеки об’єкту. Якщо ж виявиться, що будь-яку зазначену дію не було виконано, слід усунути ці недоліки.
Крім проведення протипожежних заходів пожежна безпека передбачає обладнання приміщення системами пожежогасіння, пожежної сигналізації, оповіщення та управління евакуацією людей, димовидалення, блискавкозахист і т. д.
Пожежна безпека ґрунтується на чинній нормативній базі, в якій і вказані обов’язкові необхідні заходи, регламенти, правила, технічне оснащення приміщення, проведення навчань і тренувань, контроль, заохочення за дотриманням встановлених правил та покарання за їх порушення.
Людина здатна ефективно працювати на підприємстві тільки тоді, коли вона точно впевнена в тому, що захищена від негативних факторів навколишнього середовища, тому пожежна безпека – це міра, на якій організаціям не слід економити.