Автоматична пожежна сигналізація
Монтаж автоматичної пожежної сигналізації (АСПС)
Технічне обслуговування та ремонт автоматичної пожежної сигналізації (АСПС)
Розробка проекту автоматичної пожежної сигналізації
Автоматична система пожежної сигналізації (АСПС) — це комплекс технічних приладів та засобів, які призначені для своєчасного виявлення небезпечних факторів пожежі (тепло, дим, полум’я і тд.) та подання тривожних сигналів оповіщення людей про пожежу  що перебувають в захищуваних приміщеннях, керуванням інженерними системами об’єкту, формуванням сигналів на включення інших систем протипожежного захисту та виклику допоміжних сил пожежної охорони, що виконується автоматично, тобто без участі людей, у відповідності з запрограмованим алгоритмом системи. Контроль за пожежною безпекою об’єкта АСПС здійснює безперервно та всебічно і вчасно реагує на її зміну, такий-собі «власний пожежний охоронець», що не спить ні вдень ні вночі.
Автоматична система пожежної сигналізації за допомогою спеціальних сенсорів передає інформацію на приймальний пожежно-контрольний прилад (ППКП), який вказує де сталося загоряння. Типи пожежних сигналізацій різноманітні і залежать від поставлених вимог (наприклад, від площі об’єкта).
Види АПС:

  • адресні;
  • неадресні;

Вимоги до неадресної системи мінімальні (площа споруди незначна). Встановлюють таку сигналізацію на невеликих об’єктах, так-як пожежні сповіщувачі об’єднані в загальний шлейф, то якщо спрацьовує один із сповіщувачів, то АСПС інформує про пожежу загальним сигналом. Встановити, який саме сповіщувач спрацював не можливо – вказується тільки номер шлейфу.
Вимоги до адресної системи ширші. Встановлюють сигналізацію в спорудах з більшою площею, як правило більше 1000 м2. Пожежні сповіщувачі передають на контрольну панель ППКП інформацію про пожежу і вказують конкретне місце загоряння. Тобто можна встановити, який саме сповіщувач спрацював (а не шлейф). Якщо спрацьовує один із сповіщувачів, то АПС інформує про пожежу загальним та індивідуальним сигналами.
Також існує кілька видів сповіщувачів:

  • димові – реагують на наявність диму в повітрі;
  • теплові – сповіщають про зміну температури (динамічну або статичну);
  • полум’я – реагують на коливання світла (інтенсивність випромінювання);
  • комбіновані – спрацьовують при наявності диму і\або зміні температури;
  • лінійні, ручні та ішні.